Apie ką turite prisiminti, perkant vaikui batus? 0
Apie ką turite prisiminti, perkant vaikui batus?

Vaikiški batukai yra vienas svarbiausių drabužių elementų, į kurį kiekvienas tėvas turėtų atkreipti dėmesį. Ir čia kalbama ne tik apie jų išvaizdą ir derinimą prie vaikiškos garderobės! Gerai parinkti batai turi didžiulį poveikį mažylio pėdų vystymuisi ir sveikatai. Ką tad verta žinoti prieš perkant vaikui avalynę? Skaitykite toliau!

Kada pirkti pirmąją batų porą vaikui? Specialistų nuomonė šiuo klausimu yra vienareikšmė – kuo vėliau vaikas gaus avalynę, tuo geriau. Čia svarbiausiai yra tinkamas grindų pojūtis ir vaiko pėdų sensoriniai įspūdžiai, kurie gali būti apriboti dėl batų. Bėgiojimas basomis leidžia tinkamai treniruoti raumenis ir formuoti besivystančias kojytes.

Kada tad reikėtų apauti vaikui pirmuosius batus? Tada, kai jis pradeda pati vaikščioti lauke arba reikia apsaugoti vaiko pėdą nuo šalčio. Namuose ar pažįstamame kieme drąsiai leiskite vaikui vaikščioti be batų (na, nebent žiema, tada ne būtinai ;) ).

O kaip su vaikais, kurie dar nevaikšto? Tarp tėvų kyla dilema dėl batų nevaikštančioms vaikams. Kadangi pirmąją avalynę reikia apauti kuo vėliau, tai kaip apsaugoti mažylio pėdas nuo šalčio? Tam yra keletas sprendimų:

paruošti kombinezonai su uždengtomis pėdomis; kojinės (verta apsvarstyti neslystančią opciją); batukai nevaikštantys – tai specialiai sukurti bateliai nevaikštančioms vaikams. Daugiau apie tai rašėme ŠIAME STRAIPSNYJE.

Kodėl avalynės pasirinkimas vaikui yra toks svarbus? Vaiko pėda vystosi praktiškai iki 7 metų amžiaus. Per šį laiką ji patiria daugybę pokyčių, dėl kurių mažylis įgyja tinkamą laikyseną. Todėl labai svarbu užtikrinti jam tinkamas sąlygas vaikščioti. Būtent nuo teisingos pėdų formos priklausys jo sveikata ir gyvenimo komfortas ateityje!

Svarbiausios taisyklės renkantis batus vaikui Atrodo, kad atėjo tinkamas laikas pirkti batus vaikui. Į ką tad verta atkreipti dėmesį, prieš įdedant pirmąją porą į krepšelį?

Medžiaga Pėda turi kvėpuoti! Todėl rinkitės vaikui batelius iš kvėpuojančių medžiagų. Priešingu atveju mažylio koja prakaituos, o tai gali sukelti nemalonius odos pažeidimus ir sudirginimus.

Padas Minkštas, lengvas, lankstus – trys svarbiausios savybės, kurias turėtų turėti vaiko batai. Jie neturėtų pernelyg apkrauti mažylio pėdos vaikščiojant. Lanksti avalynė taip pat turėtų lengvai lankstytis į visas puses, ypač ten, kur vaiko pėda lankstosi pirštų srityje.

Plati priekinė dalis Čia kalbama apie tinkamą vietos suteikimą pirštelių judėjimui. Suspausti gali sukelti pėdos deformacijas, o per laisvi – pirštų susitraukimą vaikščiojant.

Užsegimas Geriausia vaiko batų prigludimo forma yra raišteliai. Svarbu, kad raištelių susitraukimas būtų ne tik prie kulkšnies, bet ir viso bato ilgyje.

Pakankamai gera alternatyva yra ir bateliai su lipdukais. Nors jie negali taip tiksliai priglusti prie pėdos kaip raišteliai, leidžia vaikui didesnę savarankiškumą apsirengiant.

Dydis Svarbiausias elementas pritaikant vaikišką avalynę yra dydis – ir čia kalbama ne tik apie pačios įdėklų ilgį! Svarbi yra ir pėdos plotis bei aukštis (t. y. pėdos skliautas).

Todėl verta į batų pirkimą vaikui pasiimti patį mažylį. Tačiau, jei tai neįmanoma, reikia tinkamai išmatuoti pėdą. Geriausias būdas – nupiešti apkrautos pėdutės kontūrą ant kartono. Tada, prie didžiojo piršto, pridėkite keletą milimetrų (rekomenduojama nuo 5 iki net 15 mm) ir viskas paruošta.

Viena vertus, specialistai pabrėžia, kad batai vaikui turi būti tinkamai pritaikyti, kita vertus, kad prie pėdos matmens reikėtų pridėti net iki 1,5 cm ilgio. Kodėl taip yra?

Kalbama ne apie vaikiškos avalynės pirkimą „atsargai“, bet apie tinkamo pėdos judėjimo užtikrinimą vaikščiojant ir vietos palikimą kojytės augimui.

Atminkite, kad jūsų vaikas intensyviai vystosi ir bateliai gali tapti per maži net per vieną dieną! Todėl matuokite mažylio pėdas kas 2–3 mėnesius, kad būtumėte tikri, jog pirkti batai vis dar tinka.

Vaikiškos avalynės aukštis Tarp tėvų egzistuoja mitas, kad geri vaiko batai turi siekti už kulkšnies. Priešingai – gerai, jei pirmieji batai nebūtų per aukšti, kad nesutrukdytų pėdos judesiams vaikščiojant.

O kaip dėl žieminės avalynės, kur paprastai susiduriame su aukštesnėmis aulomis? Jūs nereikia jų atsisakyti! Tiesiog rinkitės modelius, kurių aula būtų pakankamai minkšta ir lanksti.

Dizainas Dabartinė rinka pilna įvairiausios vaikiškos avalynės. Jei todėl jūsų dukra mėgsta, pavyzdžiui, rožinius akcentus, tikrai rasite modelį, kuris būtų vienu metu madingas ir patogus.

Visada pirkti naujus batus vaikui! Kodėl taip svarbu, kad vaikas turėtų naujus batelius? Tai dėl to, kad avalynė visada pritaikoma prie mažylio pėdos formos. Jei todėl pasirinksite naudotą modelį, rizikuojate su kojytės deformacija. Todėl visada rinkitės naujus batus vaikui – taip pasirūpinsite jo teisingu vystymusi.

Iš pirmo žvilgsnio tinkamos avalynės pasirinkimas vaikui atrodo gana sudėtinga užduotis. Tačiau nesijaudinkite – daugelis parduotuvių siūlo pagalbą renkantis tinkamą modelį jūsų mažyliui, o ir jūs laikui bėgant įgysite atitinkamų įpročių. Praktika daro meistrą!

Paskelbkite komentarus (0)

Submit
aukštyn
Sklep jest w trybie podglądu
Peržiūrėkite visą svetainės versiją
Sklep internetowy Shoper Premium