Vaiko bateliai nevaikščiojantys: kada, kodėl ir kaip renkamės? 0
Vaiko bateliai nevaikščiojantys: kada, kodėl ir kaip renkamės?

Maži ir mieli vaikiški batukai dažnai pasirenkami būsimų mamų kaip atributas pranešti artimiesiems apie džiugią žinią. Tačiau tokie bateliai nevaikščiojantys ne tik simbolizuoja laukimo laikotarpį, bet ir yra skirti apsaugoti jų švelnias pėdutes nuo šalčio. Bet ar jie iš tikrųjų reikalingi? Ką verta žinoti prieš perkant pirmąją vaiko batelių porą?

Kada pirkti pirmuosius vaiko batus? Pediatrijos ir fizioterapijos ekspertai sutaria – kuo vėliau vaikas pradės nešioti batelius, tuo geriau. Pirmieji gyvenimo metai yra svarbūs kaulų ir judėjimo sistemos vystymuisi. Todėl šiuo atveju geriausia leisti vaikui vaikščioti basomis ir tiesiogiai pažinti paviršių.

Vis dėlto ne visada galima leisti vaikui būti be batų. Rudenio ir žiemos metu kojos reikalauja papildomos apsaugos nuo šalčio, lietaus ar sniego, kai kojinės gali būti nepakankamos. Tokiu atveju verta pasirinkti batelius nevaikščiojančius.

Kas yra bateliai nevaikščiojantys? Bateliai nevaikščiojantys – tai vaikiškų batų tipas nuo gimimo iki momento, kai jie pradeda daryti savo pirmuosius žingsnius (apie 12–18 mėnesių amžiaus). Jie dažnai tarnauja kaip šiltesnė alternatyva kojinėms. Jų pagrindinė paskirtis – užtikrinti tinkamą šilumos komfortą nepalankiomis oro sąlygomis (ypač vyresniems kūdikiams, kurie ne visada nori būti vežimėlyje po antklode).

Tėvai dažnai renkasi batelius nevaikščiojančius įvairioms svarbioms šeimos šventėms ir ypatingoms progoms, pavyzdžiui, vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams ar šeimos vakarėliams. Tokiu atveju šie bateliai papildo vaikišką aprangą (pvz., suknelę mergaitei) ir tuo pačiu metu apsaugo koją nuo šalčio ir nešvarumų.

Ar bateliai nevaikščiojantys yra būtini vaikui? Bateliai nevaikščiojantys nėra būtinas elementas kūdikio reikmenyse. Tačiau jie yra naudingi žiemą. Jei daugumą laiko praleidžiate namuose, leiskite vaikui pažinti pasaulį basomis kojomis. Vasarą taip pat verta leisti vaiko kojoms „kvėpuoti“. Taip rūpinsitės tinkamu jo raumenų, kaulų ir sąnarių vystymusi.

Kaip išsirinkti pirmųjų batelių nevaikščiojančių dydį? Svarbiausia taisyklė – niekada nepirkite vaikiškų batų „aklai“! Kūdikių pėdos dažnai būna su aukštu skliautu, todėl svarbu kiekvieną batelį pamatuoti.

Norint tinkamai išmatuoti dydį, ant A4 lapo pažymėkite pėdos kraštutinius taškus, o tada patikrinkite matmenis naudodami matuoklę. Daugelis batų parduotuvių turi tinkamas priemones, padėsiančias tiksliai išmatuoti vidpadžio ilgį.

Taip pat atminkite, kad batelius nevaikščiojančius nepasirinktumėte „ant ribos“. Vaiko koja auga kiekvieną dieną, todėl verta palikti šiek tiek erdvės bate. Kas 3 mėnesius tikrinkite dydį ir patikrinkite, ar batas nespaudžia kojos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis batelius nevaikščiojančius? Žinoma, vaikiškų batų išvaizda yra labai svarbi. Tačiau, jei norite tinkamai pasirūpinti vaiko pėdų sveikata ir profilaktika, verta atsižvelgti į keletą aspektų, susijusių su bateliais nevaikščiojančiais.

Medžiaga. Gerai, kad bateliai nevaikščiojantys būtų pagaminti iš kvėpuojančių audinių. Tai padės išvengti mažųjų pėdų prakaitavimo ir, dėl to, odos dirginimo.

Tinkamas siuvimas. Nors tai gali atrodyti netikėta, bet tinkamas avalynės formatas yra labai svarbus naudojimo komfortui. Atidžiai apžiūrėkite siūles, kad bateliai nevaikščiojantys nespaustų vaiko pėdų ir kulkšnių.

Lengvumas ir lankstumas. Bateliai nevaikščiojantys turėtų būti kaip antroji oda vaikui. Kuo mažiau standūs bateliai, tuo geriau!

Tinkamas užsegimas. Dėka to bateliai neslys ir nenukris. Geriausiai šiuo atveju tinka lipdukais užsegami modeliai, kuriuose galėsite lengvai sureguliuoti užsegimo tvirtumą.

Per didelis dydis. Anksčiau minėjome, kad neturėtumėte pirkti batelių nevaikščiojančių „ant ribos“, tačiau per dideli batai taip pat gali sukelti daugiau žalos nei naudos. Gulintis mažylis, kuris intensyviai judina ir žaidžia kojytėmis, tokiais atvejais gali patirti nemalonius nubrozdinimus. Tuo tarpu vyresni vaikai dėl per didelių batelių gali pradėti kurti pirštus, bandydami taip užsikibti už paviršiaus.

Bateliai nevaikščiojantys Zoya Fashion Naujausioje „Zoya Fashion“ kolekcijoje rasite elegantiškus ir šiltus batelius nevaikščiojančius mergaitėms, kurie puikiai tiks žiemos stiliui.

Kas sakė, kad žiemos avalynė vaikui turi būti pilka ir nuobodi? Dėka gražių papuošimų, tokie kaip angelų sparneliai ir blizgančios karūnos, visi atkreips dėmesį į jus pasivaikščiojimo metu. Dabar patikrinkite prieinamus modelius skiltyje BATUKAI MERGAITĖMS.

Paskelbkite komentarus (0)

Submit
aukštyn
Sklep jest w trybie podglądu
Peržiūrėkite visą svetainės versiją
Sklep internetowy Shoper Premium