Neutralios Spalvos Vaikų Madoje: Daugiau nei Tiesiog Stilius 0
Neutralios Spalvos Vaikų Madoje: Daugiau nei Tiesiog Stilius

Ar esi pavargęs nuo rožinės ir mėlynos? Pasirink neutralias spalvas vaikų drabužiams. Rožinė suknelė mergaitei, mėlyna kombinzonė berniukui... Nors maži vaikai tarpusavyje labai nesiskiria, visuomenė nuo pat gyvenimo pradžios reikalauja aiškiai išreikšti lytį jų aprangoje. Tačiau vis daugiau tėvų priešinasi šiems reikalavimams ir renkasi drabužius neutraliomis spalvomis.

Iš kur atsirado šis, o ne kitoks lyčių spalvų priskyrimas? Ar vaikų drabužiai ir mergaičių suknelės neutraliomis spalvomis iš tikrųjų yra gera idėja?

Kodėl rožinė spalva priskiriama mergaitėms, o mėlyna – berniukams? Priešingai nei atrodo, ne visada rožinė priklausė mergaitėms, o mėlyna – berniukams. Šis spalvų trendas atsirado tik XX amžiuje! Kaip tai įvyko, kad spalvos „pasikeitė lytis“?

Anksčiau mėlyna buvo priskiriama mergaitėms, nes ši spalva siejosi su Marija. Mažosios damos turėjo identifikuotis su jos dieviškumu, švara ir paklusnumu. Tuo tarpu raudona (tiksliau jos atskiesta versija – rožinė) buvo susijusi su valdžia, jėga ir Kristaus krauju, todėl berniukai dažniau buvo rengiami rožinai.

Taigi, kodėl spalvos buvo apkeistos? Pirmieji užrašai šia tema pateikiami iš Versalio. Liudvikas IX pasirenka mėlyną foną po karališkuoju herbų. Laikui bėgant, ši spalva perėjo iš dieviškų rankų į aristokratijos, galiausiai atsidūrė ant uniformų. Būtent po Antrojo pasaulinio karo mėlyna pradėjo vis labiau siejasi su berniukais.

Taip pat ir su rožine mergaitėms. Visą tai dėka Markizės de Pompadour, kuri teigė, kad tai spalva su „puikiai subtilumu“ ir įvedė ją į Versalio salonus. Nuo to laiko, nepaisant savo šeimininkės, dvaro damos pradėjo rengti savo dukteris rožinai. Laikui bėgant rožinė tapo populiarus pasirinkimas tarp moteriškos mados dizainerių ir XX amžiaus ekrano žvaigždžių.

Daugiau apie vaikų drabužių spalvų istoriją ir mergaičių suknelių evoliuciją per metus sužinosite šiame straipsnyje – SPAUSKITE ČIA.

Naujausia vaikų drabužių tendencija? Žemės spalvos ir minimalistinis stilius. Ar yra viršutinis nurodymas rengti vaikus pagal lytį? Žinoma, kad ne! Priešingai, vis populiaresnis tampa tendencija, kai tėvai priešinasi tokio tipo socialiniams spaudimams. Vis labiau populiarėja minimalistiniai vaikų drabužiai žemės spalvomis.

Kodėl tėvai vis dažniau savo mažylius rengia būtent taip? Yra keletas priežasčių:

Neutralios spalvos tinka beveik bet kuriai progai. Paprasta sukurti elegantišką derinį, kuris atrodys tvarkingai ir estetiškai. Tai paprastai yra labai paprasti mergaičių suknelių ir vaikų drabužių modeliai. Trūkstant papildomų kaspinų, karoliukų ir detalių, didesnis vaiko saugumas. Ant mergaičių suknelių ir vaikų drabužių tokiomis spalvomis mažiau matosi bet kokios dėmės. Smėlio, kūno rožinės ar kremo spalvos yra spalvos, kurios ypač ramina naujagimius ir kūdikius. Tai yra dėl to, kad šios spalvos jiems asocijuojasi su motinos odos spalva, o tai reiškia saugumą. Tai ekologiškas pasirinkimas. Drabužius neutraliomis spalvomis, esančius geros būklės, gali perduoti kitai mamai, nepriklausomai nuo jos vaiko lyties. Taip ne tik padovanosi gražią dovaną, bet ir sumažinsi aplinkos taršą.

„Liūdnų smėlio vaikų“ karta? Kai kurie mano, kad mergaičių suknelės ir vaikų drabužiai žemės spalvomis yra per liūdni. Netgi atsirado linksmas Instagramo profilis – OfficialSadBeige, kuris humoristiškai kritikuoja dabartinę madą dėl neutralių vaikų drabužių.

Nė vieni ekstremumai nėra geri, todėl rengiant minimalistinį vaikų drabužių spintą neutraliomis spalvomis taip pat reikia išlaikyti saiką. Gerai yra atskiesti stilių ryškesne spalva, kuri suteiks visumai daugiau dinamikos ir charakterio. Taip niekas neturės įspūdžio, kad tavo vaikas priklauso „liūdnų smėlio vaikų“ kartai.

Mergaičių suknelės natūraliomis spalvomis. Ką rasi Zoya Fashion? Zoya Fashion kolekcijoje taip pat pasirūpinome elegantiškų mergaičių suknelių minimalistiniu ir neutraliu stiliumi pasiūlymais. Produktų asortimente turime tiek kasdienes sukneles (pavyzdžiui, mezginė Nel ar išskirtinė Emilie), tiek modelius ypatingoms progoms (pavyzdžiui, romantiška Dolores ir tiulinė Violette).

Patikrink dabar kitus modelius – eik į skirtuką MERGAIČIŲ ir pasirink puikiausią suknelę savo dukrai.

Paskelbkite komentarus (0)

Submit
aukštyn
Sklep jest w trybie podglądu
Peržiūrėkite visą svetainės versiją
Sklep internetowy Shoper Premium